Що спільного між Олександром Македонським, Чарлі Чапліном, Гай Юлієм Цезарем, Христофором Колумбом, Мікеланджело, Ісааком Ньютоном, Леонардо да Вінчі та іншими?
Усіх цих відомих особистостей різних епох не оминуло неприємне захворювання – подагра, яку часто називають «хворобою королів».
Подагра виникає тоді, коли у крові нагромаджуються пуринові основи, які розпадаються до сечової кислоти. Її надлишок в організмі людини викликає появу подагри з усіма наслідками – ураженням нирок і суглобів. Пурини в потрапляють в організм із їжею. У здоровому організмі вони розпадаються і виводяться нирками. Тому насамперед треба стежити за своїм раціоном. Якщо безконтрольно і багато споживати червоне м’ясо, жирну рибу, алкогольні напої (особливо коньяк і пиво), каву та шоколад, то існує висока ймовірність занедужати на «хворобу королів». Однак не лише неконтрольоване споживання певних продуктів призводить до виникнення цієї недуги. Її появу провокують також інфекційні захворювання, патології нирок, недостатнє споживання рідини тощо.
Небезпека подагри в тому, що вона тривалий час перебігає в організмі безсимптомно, і людина часто не здогадується про свою хворобу. Аж до настання першого нападу подагри. Його можуть спровокувати найрізноманітніші чинники – надмірне фізичне навантаження, травма, стрес, порушення дієти, перегрівання, переохолодження, голодування.
Як подагра сигналізує про себе вперше? Перші симптоми завжди виникають несподівано – різкий біль пальця ноги, набряк і почервоніння у місці болю, підвищення температури тіла. Перший напад триває недовго, але повторюється через декілька годин. Так може тривати до десяти днів.
Що робити, якщо таке трапилося з Вами чи з близькими? Якнайшвидше звернутися до лікаря-ревматолога і пройти необхідні обстеження, які він призначить. І розпочати лікування та відкоригувати спосіб життя.
Якщо не маєте змоги вже і негайно потрапити на прийом до лікаря, то, щоб не провокувати погіршення стану, зведіть до мінімуму споживання: алкоголю, копчених виробів, ковбас, бобових, гострих спецій, сала, м’ясних бульйонів, субпродуктів (серце, нирки, печінка), риби, грибів, гострого сиру, шоколаду, міцного чаю, кави, какао, консерв, щавлю, баклажанів, шпинату, жирних кремів та малини.
Однак не слід зволікати зі звертанням до лікаря. Напад подагри обов’язково повториться, попри те що жодних симптомів у період між нападами нема. А з плином часу подагра, якщо легковажити і не лікувати її, уразить усі суглоби – і на руках, і на ногах, водночас може виникнути ниркова недостатність, артеріальна гіпертензія, серцево-судинні захворювання, і навіть – асептичний некроз головки стегнової кістки, що вимагатиме ендопротезування суглоба.
У клініці «Калина. Центр сучасної медицини» прийом пацієнтів із подагрою чи підозрою на цю хворобу проводить ревматолог вищої кваліфікаційної категорії, доктор медичних наук, доцент Уляна Абрагамович.
Щоб записатися на прийом до Уляни Орестівни, телефонуйте за номером: 096 099 03 09.
«Калина. Центр сучасної медицини» – компетентна діагностика і ефективне лікування.